نظر مدیر سیمای [ترکی] آذر[بایجان]ی شبکه سحر در مورد قره‌باغ!

ژوئن 1, 2008 at 11:40 ق.ظ. 6 دیدگاه

چندی قبل سایت وزین! تابناک مطلبی با عنوان «نامه يك محقق تبريزي به علي‌اف» در سایت قرار داد. گویا این نوشته جوابیه‌ای به «نامه صابير روستمخانلي رئیس کنگره آذربایجانیهای جهان به علي خامنه اي» بوده اما در سایت تابناک اشاره چندانی به این موضوع نمیشود.

علی اصغر شفیعیان عضو رسمی جبهه مشارکت که سابقا 7 سال دبیر سیاسی ایسنا بوده جوابیه جالبی با عنوان «پاسخ ايراني مقيم باكو به محقق تبريزي» برای این مطلب تابناک نوشته بود که قسمتهای زیادی از آن با ذکر منبع در این سایت با عنوان ««باکی‌دا یاشایان فارس»دان «تبریز‌ده یاشایان تورک»ه جاواب!(پاسخ فارس باکو نشین به ترک تبریز!)» منتشر شد. شخصا برخورد آقای شفیعیان با قضیه را میستایم و میتوانم بگویم با حداقل 80% نوشته‌های ایشان در این مورد موافقم؛ به استثنای داستان تکراری و غیر واقعی نامیده نشدن آن سوی ارس به نام آذربایجان در هیچ برهه تاریخی که با اسناد وزارت خارجه در پست جداگانه‌ای به این مهم خواهم پرداخت.

همچنین این جوابیه‌ها در وبلاگهای ترکی آذربایجانی از جمله وبلاگ مسیح آغا محمدی و نیز در سایتهای خبری ترکی جمهوری آذربایجان همچون مدیا فوروم نیز بازتاب داشته است:

İRAN SAYTINDA İLHAM ƏLİYEVƏ ÜNVANLANMIŞ ANONİM MƏKTUBA BAKIDAN CAVAB VERİLDİ

İRAN SAYTINDA AZƏRBAYCAN PREZİDENTİNƏ ÜNVANLANMIŞ ANONİM MƏKTUB YERLƏŞDİRİLİB

شخصا معتقدم آقای علی اصغر شفیعیان به عنوان یک روشنفکر دوم خردادی اگر در ارمنستان هم میزیست موفق و محبوب میشد. چرا که حداقل بویی از منطق و تساهل و تسامح دوم خردادی برده است!

نوشته ایشان موجب برآشفتن شدید آقای برهان حشمتي مدیر سیمای [ترکی] آذر[بایجان]ی شبکه سحر گردیده و آقای برهان حشمتی طی کامنتی مراتب اعتراض خود را اعلام کرده‌اند که خوشبختانه آقای شفیعیان این کامنت را طی پست جداگانه ای در وبلاگ خود قرار داده‌اند.

بیانات آقای برهان حشمتي مدیر سیمای [ترکی] آذر[بایجان]ی شبکه سحر را به همراه نظر شخصی خودم در مورد اکثر دیدگاههای این فرد آورده‌ام. به نظر من اظهارات سفیر فرهنگی ایران در میان آذربایجانیها به هیچ وجه توجیه دیپلماتیک ندارد. بخوانید و قضاوت کنید. بی دلیل نیست که سیاستهای ایران در مورد جمهوری آذربایجان کاملا شکست خورده و نتیجه عکس داده و به قول حاکمیت این کشور مستقیما به دامان اسرائیل افتاده است!

پاسخ مدير سيماي آذري شبكه سحر

لحن تند،توهین آمیز، تهدیدکننده و امنیتی/اطلاعاتی:

دوست عزيز آقاي شفيعيان
ما ايراني ها تا وقتي که امثال شماها که بخاطر بازکردن دکان و راه انداختن کاروکاسبي بخور و نمير در باکو به هر شرايطي جهت زندگي در باکو تن مي دهيد / نيازي به ارسال نامه هاي گزنده و فحش آلود از باکو نداريم. نامه آن محقق تبريزي به الهام علي اف در واقع پاسخ به نامه صابر رستمخانلو بود. کاش همانقدر که از نامه آن محقق تبريزي عصبي شده ايد/ از نامه صابر رستمخانلو که مملو از دروغ و جفنگيات بود و آذريهاي ايران را همانند برده و توسري خور و منگل جلوه مي داد ، ناراحت مي شديد و پاسخي به آن مي داديد.

احمق فرض/خطاب کردن طرف مقابل(علی اصغر شفیعیان از جبهه مشارکت و ایسنا) هنگامی که از جناح سیاسی خودی(اولترا محافظه کار راست افراطی) نباشد!

در مناقشات بین‌المللی هر کسی صلح طلب باشد بد و هر کسی کله‌اش بوی قرمه سبزی بدهد خوب است!

شما چطور فرق ميان مناقشه قره باغ و فلسطين را تشخيص نمي دهيد. در مناقشه قره باغ / خود جمهوري آذربايجان بطور دوآتشه به دنبال صلح و مذاکرات با ارمنستان است و هيچ گونه ترديدي در مورد اصل موجوديت و مشروعيت دولت ارمنستان ندارد و حتي به موازات مذاکرات صلح / بطور قاچاق منابع استراتژيکي همچون بنزين و گازويين از جمهوري آذربايجان به ارمنستان ارسال مي شود. ايران نيز مساله اشغال اراضي جمهوري آذربايجان را محکوم کرده و حتي بطور عملي کمکهاي زيادي به جمهوري آذربايجان براي خارج شدن از اين وضعيت کرده است که هنوز کمکهاي نظامي ايران به جمهوري آذربايجان براي مقابله با هجوم ارامنه و حتي آزادي اراضي اشغالي قره باغ از يادمان نرفته است. اما دولت باکو با پيش گرفتن مشي نزديکي به غرب و امريکا و رژيم صهيونيستي از اين کمکهاي ايران امتناع کرد. اما موضع اصولي ايران هنوز تغيير نکرده است.

مهم نیست دیپلمات جمهوری اسلامی باسواد باشد/بتواند خوب حرف بزند!(تازه اگر راست گفته باشید) مهم اینست که مخلص(Mokh+Less) باشد!

نمي شود چون يک ديپلمات ايراني خوب نمي تواند حرف بزند/ کل موضع نظام اسلامي را زير سئوال برد و به بهانه نامتناسب بودن سخنان سفير ايران بگوييم که ببينيد چطور مي پيچانيم.
بيسوادي يکي از سخنراناني که به گفته شما ( البته اگر راست گفته باشيد) توسط رايزن فرهنگي ايران به باکو دعوت شده است / چه ارتباطي با موضوع بحث ان نامه داشت که شما سعي کرده ايد با طرح ان اصل مطالب ذکر شده در آن نامه را زير سوال ببريد.

ما زبان گویا و گوش شنوای دردمندان تمام عالم علی‌الخصوص جمهوری آذربایجان هستیم!

هر کسی با اسرائیل رابطه برقرار کند مورد غضب ابدی الله و ما قرار میگیرد!

اينکه بالانشينان در جمهوري آذربايجان به شهدايشان احترام نمي گذارند / درددل هزاران شهروند جمهوري آذربايجان مي باشد که شما برغم اقامت و کسب و کار منجر به وابستگي تان در باکو متوجه آن نشده ايد. چطور مي شود که بالانشينان در باکو حتي حاضر مي شوند در روز اشغال شوشا و لاچين جشن گشايش خيابان دوستي با اسراييل در باکو برگزار کنند و خيابان دوستي با اسراييل بگشايند.

هر سایتی به زبان غیر فارسی قومگرا است و اگر به اصطلاح نوشته شخصی در سایت غیرحکومتی منتشر شود/لینک شود آن شخص غیرخودی خائن و در بهترین حالت ابله و آلت دست است!

در نهايت استقبالي که سايت مديافوروم از به اصطلاح جوابيه شما به محقق تبريزي کرده است / با توجه به ضدايراني بودن اين سايت قوم گرا که دائما به تحريکات قومگرايانه عليه ايران و بخصوص فارسهاي ايران مشغول است

اگر به خود آیید/به ما(اولترا محافظه کار راست افراطی) بپیوندید نه تنها سعادت دنیا و اخری از آن شماست بلکه از لیست سیاه غیرخودی ها هم خارج میشوید!!

انشاء الله که شما را به خود آورد و براي رسيدن به يک لقمه نان بخور و نمير در باکو اين گونه عليه ميهن خود فعاليت نکنيد.
برهان حشمتي

Advertisements

Entry filed under: فارس عیرقچیلیغی, فارسجا, آزربایجان, ائرمنی مظالیمی-تئرورو.

links for 2008-05-31 links for 2008-06-01

6 دیدگاه Add your own

 • 1. he  |  ژوئن 1, 2008 در 2:46 ب.ظ.

  حشمتي الان هم مدير سيماي آذري شبكه سحر است كه دفترش در تهران مي‌باشد

  پاسخ
 • 2. links for 2008-06-01 « تورکوک بیز Türkük Biz  |  ژوئن 1, 2008 در 10:30 ب.ظ.

  […] نظر مدیر سیمای [ترکی] آذر[بایجان]ی شبکه سحر در مورد قره‌… با حداقل 80% نوشته‌های ایشان موافقم؛ به استثنای داستان تکراری و غیر واقعی نامیده نشدن آن سوی ارس به نام آذربایجان در هیچ برهه تاریخی […]

  پاسخ
 • 3. آراز  |  ژوئن 2, 2008 در 3:35 ق.ظ.

  برای چنین …های نفهم و بقول شما مخ لص چه می توان نوشت؟ گویی با … می خواهی سخن بگویی. این … (اصطلاحی که اینجانب به امثال برهان حشمتی می گویم یعنی …) بجای حمایت از آذربایجانیهای شیعه که حدود 25 میلیون آن هم در ایران (زندگی نمی کنند)وقت می گذرانند هنوز هم از … فلسطین حمایت می کنند.
  اگر بگوییم خدایا به داد ما برس استغفرا… خدا گریه میکند و می گوید از پس چنین … بر نخواهم آمد.

  پاسخ
 • 4. A. Hovsepian  |  ژوئن 2, 2008 در 6:49 ب.ظ.

  7 میلیون آذری پشت ارس، 20 میلیون آذری ایران را می خواهند گمراه کنند! خدایا!

  پاسخ
 • 5. araz  |  ژوئن 3, 2008 در 7:40 ب.ظ.

  agaye hsehmati …….
  bayad goft shoma yek bimare ravani hastid
  kodamin komake iran be garabagh
  agaye aziz
  age iran be azerbayjan komake baraye garhbagh karde bud ke in hale garabagh nabud
  hal bemanad komak nakarde
  kash dar jebeshe doshaman nemistad
  iran yek rejim fashisti va siyasati ba shovunism fars pish miravad
  iran hanooz hugug 35 miliyon irani ra be rasmiyat nemishnasad

  shoma az garabagh harf mizanid?
  khahesh mikonam az yek karkhane madare iran ke dara manateg azerbayjan age hast kami dar tv sahar azerbaycan neshan dahid
  ta mardom befhamand baku goshne hast ya tabriz
  jam konid in khotbehaye akhundiro
  khaheshan
  hame midoonan che siyayast kasifi fars va irani ro jolo mibare

  پاسخ
 • 6. وحید  |  مارس 16, 2009 در 8:12 ب.ظ.

  فقط بیر کلام
  یاشاسین آذربایجان

  پاسخ

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

Trackback this post  |  Subscribe to the comments via RSS Feed


سون یازیلار

آرشیو-گئچمیش یازیلار

RSS سؤزوموز وئبلاگلار دیزیسی

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

RSS حامیان محیط زیست آذربایجان

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

RSS آزربایجان تۆرکجه‌سی دئییم‌لری

 • Be Better Making Use Of These Excellent Security Alarms Tips
  Use caution spreading trip ideas on the web and more ideas here in Fortress Lock and Security Alarm Systems. This is especially true in relation to showing programs on social networks and publishing revisions during holiday. You don't fully realize is reading your options on these blogs. Anyone can be intending on breaking up to your residence continuou […]
 • Home Security System
 • بدون عنوان
 • So Happy With My Home Security System
  I have to get home security Austin TX since recently there has been an increase in crime in my area. My neighbors house got broke into and I was a little concerned that mine would be next. I knew I had to do something to prevent that from happening. After doing some research I decided the best option for me was to get a home security system. It was worth wha […]
 • Tips For Improving Home Security
  If you’re planning to improve your home security Austin, then you’re making a wise decision. These days, you can never be too careful when it comes to securing your property - and taking the required steps to ensure your home isn’t a ‘soft target’ is essential for anyone who cares about their property and their family. With this in mind, we have a few tips t […]

RSS یورد آنلاین کیتاب ائوی

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

RSS آلما یولو

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

RSS مسیح‌آغا محمدی

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

RSS قایا قیزی(حکایتهای شهربانو، وبلاگ زن متولد ماکو)

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

RSS قاشقایی تورکلوگو

 • خطایی رخ داد! احتمالا خوراک از کار افتاده. بعدا دوباره تلاش کنید.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: